poniedziałek, 26 kwietnia 2010

Menu degustacyjne w Studio BuffoCzęsto odwiedzając restauracje mam problem z wyborem dań. Zazwyczaj wszystkie propozycje w karcie wyglądają apetycznie i nie ukrywam, że najchetniej podjadłbym po trochu każdej z potraw. Niestety nie jest to możliwe ze względu na ograniczone zasoby zarówno brzucha jak i portfela.

W Polsce mało popularne są menu złożone z kilku rodzajów potraw, dzięki którym można degustować specjalności szefa kuchni. Zazwyczaj wystepują one przy jakiejś konkretnej okazji np. Walentynek lub w formie wieczoru tematycznego prezentujcego kulinaria z różnych regionów świata. Dlatego tak bardzo do gustu przypadła mi nowa propozycja Restauracji Studio Buffo: menu degustacyjne.

To było jak olśnienie! Dlaczego wcześniej nigdzie tego nie spotkałem?

Owo menu składa się z kilku miniporcji specjalności szefa kuchni ułożonych w kolejności od przystawek do deseru. Proponowane dania są urozmaicone i co więcej nie zawierają typowych „zapychaczy” , czyli ziemniaków i ryżu. Dlatego po degustacji przystawek w postaci krewetek z makaronem tygrysim, roladek z cukinii oraz łososia wędzonego z plackami ziemniaczanymi z sałatką z rukoli i avocado znajdzie się jeszcze miejce w żołądku, aby spróbować apetycznych mięs. Wśród nich znajdziemy oryginalny zraz ze schabu nadziewany borowikami i szynką w sosie truflowym, filet z kurczaka z suszonymi pomidorami i bazylią oraz wątróbki cielęce duszone wraz z jabłkami i cebulką. Podjadaczom preferującym warzywa może spodobać się sałatka z gorgonzolą oraz sałatka z warzywami z rusztu, serem feta i kaszą kuskus. Na osłodę Restauracja Buffo proponuje kulkę lodów waniliowych polaną ciepłym sosem z porzeczek.

Całość możemy podjadać za 79 złotych, co wydaje się być atrakcyjną ceną za tak bogaty zestaw. Myślę, że jest to ciekawa alternatywa w odniesieniu do większości polskich restauracji. Z pewnością każdy podjadacz spędzi czas w Restauracji Buffo robiąc to, co lubi najbardziej, czyli podjadając, próbując i mieszając smaki do woli ;-)

deGustaw... a nawet degustujący Gustaw deGustaw ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz